ماینر

4 علت سوختن دسته سیم پاور ماینر

سوختن دسته سیم پاور ماینر

در صورتی که دستگاه های استخراج ارز دیجیتال دارید حتماً تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. اگر ابتدای شروع به کارتان نیست حتما با سوختن دسته سیم های پاور ماینر مواجه شده اید. که بعد از مدتی به دلیل عبور جریان زیاد و خنک کنندگی ضعیف، سوکت های 6 پین(ATX) که وظیفه انتقال برق به هشبرد را دارند ذوب می شوند. در این مقاله می خواهیم به بررسی این موضوع و تجربیات تیم تهویه آذران بپردازیم تا از اتفاقات ناگوار و غیر قابل جبران بعدی جلوگیری کنیم.

4 علت مهم سوختن دسته سیم پاور ماینر

در بسیاری از مواقع علاوه بر اینکه سوکت های دسته سیم پاور ماینر دچار سوختگی می شوند به دلیل دمای زیاد عایق سیم ها نیز از بین می رود که بسیار خطرناک است و همچنین احتمال آتش سوزی فارم را در پی دارد. به عبارتی دسته سیم غیر استاندارد پاور ماینر می تواند هزینه های غیر قابل جبرانی برای شما عاید سازد. عوامل متعددی است که در سوختن و ذوب شدن دسته سیم پاور ماینر مؤثر است. قصد داریم در ادامه مطالب به همه آن ها بپردازیم.

سوختن دسته سیم پاور ماینر

تاثیر نوسانات برق در سوختن دسته سیم پاور ماینر

اولین موردی که در سوختن دسته سیم پاور ماینر به ذهن همه افراد خطور می کند بحث نوسانات برق شهر است. بسیاری از مشتریان در هنگام مراجعه حضوری و مشاوره رایگان غیرحضوری از  تیم تهویه آذران در مورد نصب محافظ برق ابهاماتی دارند. به دلیل اینکه می خواهم در این مقاله به صورت تخصصی این مورد را مورد بررسی قرار دهم، برای جوابگویی به این سوال ابتدا می خواهم گذری به پاور ماینر کنیم.

شما یک دستگاه ماینر را در نظر بگیرید که بازه ولتاژ تغذیه این دستگاه بین 176 ولت تا 264 ولت برق شهر یا AC است. یعنی در صورتی که برق شهر دچار افت شده باشد نیز می توانید از این نوع ماینر بهره مند شوید بدون آن که دچار مشکل شوید. وجود بازه ولتاژ تغذیه در بسیاری از ماینر های مختلف یکسان نبوده و متفاوت است. با مراجعه به قسمت مشخصات ماینر خود می توانید بازه تغذیه برق ماینر را دقیق به دست بیاورید. در این نوع دستگاه ها نیازی به محافظ برق نیست.

چرا با اینکه ماینر دارای بازه ولتاژ است ولی هشبرد و پاور دچار خرابی می شود؟

دلیل دوم و موثر در سوختن دسته سیم پاور ماینر، گرمای هوا و عدم خنک سازی صحیح ماینر است. در زمان فصل تابستان به دلیل گرم بودن هوا خرابی ها و سوختگی های دسته سیم پاور ماینر به مراتب بیشتر از فصل سرد سال است. در صورتی که تهویه و خنک سازی ماینر به کندی صورت گیرد، در سوختن سیم و پاور و هشبرد کمک فراوانی می‌کند پس به این موضوع دقت کافی داشته باشید.

دلیل سوم در علت سوختن دسته سیم پاور ماینر

عمده دلیل سوختگی دسته سیم پاور ماینر به سوکت های 6 پین مرتبط است. بسیاری از این اتفاقات در کلیه دستگاه های برقی بر اثر شل بودن اتصالات است که در برابر عبور جریان الکتریکی مقاومت نشان می دهد. وقتی اتصالات به صورت اتفاقی یا عمدی، شل شده باشد، محل اتصالات به شدت گرم می شود و در نتیجه باعث ذوب شدن سوکت ها می شود. در پی این اتفاق جریان مصرفی بالا رفته و باعث ذوب شدن سیم های دسته سیم می گردد.

سوختن دسته سیم پاور ماینر

دلیل چهارم سوختن دسته سیم پاور ماینر

دلیل چهارم در سوختن دسته سیم پاور ماینر که بسیار هم رایج است، عدم استفاده از دسته سیم اصلی پاور ماینر است. سایز سیم دسته سیم پاور ماینر باید بیش از 1 میلی متر باشد و همچنین سوکت های مورد استفاده نیز از نوع اصل تایوان بوده و به صورت اصولی و محکم لحیم کاری یا پرس شده باشند. برای تهیه دسته سیم اصل ماینر می توانید از وب سایت تهویه آذران اقدام کنید.

علت شل شدن اتصالات سوکت 6 پین

دسته سیم پاور ماینر به سر سیم های نازکی پرس شده که به صورت مادگی است. بعد از چندین بار که سوکت ها را به برد وصل و جدا می کنید سرسیم ها شل می شود و در نتیجه افزایش جریان مصرفی و سوختن دسته سیم پاور ماینر اتفاق می افتد.

برای جلوگیری از سوختن دسته سیم پاور ماینر  چه کنیم؟

  • با توجه به تجاربی که مجموعه ما در این سال ها کسب نموده است، تا حد امکان از جدا کردن سوکت های دسته سیم پاور ماینر اجتناب کنید. حتی موقع سرویس نیز دسته سیم را جدا ننمایید.
  • از سوکت و دسته سیم پاور ماینر مرغوب و اصل استفاده کنید.
  • سیم های دسته سیم از سیم نمره 1 و سوکت درجه 1 تایوانی باشد. برای خرید دسته سیم پاور ماینر اصل به وب سایت تهویه آذران مراجعه کنید.
  • به صورت دوره ای دستگاه ماینر را بررسی کنید تا در صورت مشاهده کوچک‌ترین اتفاق، از وقوع خسارات جبران ناپذیر جلوگیری کنید.

 

برای خرید دسته سیم پاور ماینر اصل کلیک کنید.

محصولات مشابه:

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *